VIKTO BALDAI eksploatacijos ir priežiūros sąlygos ir taisyklės

1. Bendrosios baldų eksploatavimo rekomendacijos

Kiek laiko baldai išlaikys savo išvaizdą ir funkcijas, priklauso nuo jų eksploatavimo sąlygų. Vos laikydamiesi kelių paprastų baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklių, savo baldais puikiai mėgausitės ilgą laiką.

Oro sąlygos ir aplinkos įtaka tiesiogiai veikia baldų būklę, išvaizdą, kokybę ir eksploatacines savybes. Siekiant išvengti greito dažomų paviršių senėjimo, medinių elementų deformacijos, baldai turi būti apsaugoti nuo stipraus šviesos, drėgmės ir temperatūros poveikio.

Baldus reikia vengti ilgalaikio tiesioginių saulės spindulių poveikio, nes kai kurių dalių spalva gali pasikeisti ilgai veikiant stipriai šviesai.

Itin aukšta ar žema temperatūra, taip pat dideli temperatūrų kontrastai gali padaryti nemažą žalą baldų detalėms. Reikia atsiminti, kad baldai turi būti laikomi gyvenamosiose patalpose be staigių temperatūros ir/ar drėgmės svyravimų. Baldai netinka lauko sąlygoms. Baldus rekomenduojama eksploatuoti +18 °С – + 25 °С temperatūroje. Baldų dalys turi būti bent 1 m atstumu nuo šilumos šaltinių, įskaitant šildymo įrangą. Reikia pasirūpinti, kad į baldus nepatektų daugiau nei 50°С įkaitinti daiktai (lygintuvai, keptuvės ir kt.). Dėl karšto oro įtakos karkaso medžiaga ir fasadiniai paviršiai pradės luptis.

Baldai turi būti apsaugoti nuo chemiškai aktyvių medžiagų (koncentruotų šarmų, rūgščių, skiediklių ir kt.). Net ir trumpalaikis tokių skysčių poveikis gali pakenkti ne tik baldų paviršiams, mechanizmams, bet ir sveikatai.

Kadangi daugelyje valiklių yra koncentruotų chemiškai aktyvių medžiagų arba abrazyvinių dalelių, baldų priežiūrai naudokite tik specializuotus valiklius.

Norėdami pašalinti nešvarumus ir drėgmę nuo baldų paviršių, naudokite minkštą skudurėlį (pliušinį, flanelinį ir kt.) arba baldams prižiūrėti skirtą servetėlę. Nenaudokite skudurų ir audinių, kuriuose yra abrazyvinių dalelių, nes tai gali sugadinti dažus ir laminatą.

Nerekomenduojama ant baldų paviršių ilgesniam laikui palikti nenuvalytus bet kokius nešvarumus, nes gali susidaryti nuolatinės dėmės.

Korpusiniai baldai (virtuvės spintos, prieškambario baldai, spintos, komodos ir kt.) turi būti naudojami pagal funkcinę paskirtį. Spintelėse ir spintelėse viskas turi būti išdėstyta taip, kad svoris tolygiai pasiskirstytų po lentynas ir stalčius. Sunkesnius daiktus rekomenduojama laikyti ne viršutinėse lentynose, o aukštesnių baldų konstrukcijų apatinėje dalyje (virtuvės spintelės, spintelės, lentynos). Ant durų ir stalčių nekabinkite itin sunkių daiktų. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami ir uždarydami judančias baldų dalis. Siekiant išvengti spintelių stalčių ir kitų baldų durelių vyrių deformacijos, baldų durys ir stalčiai turi užsidaryti be triukšmo. Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).

PRIMINIMAS!  Daugelio spintų, komodų durys atsidaro tik 90° kampu, todėl negalima bandyti atidarinėti durų didesniu kampu, nes taip gali būti sugadinti vyriai.

Praėjus kuriam laikui, kai kurios mechaninės baldų dalys (vyriai, atidarymo ar pritraukimo mechanizmai) gali išsireguliuoti, bei išsausėti. Tokiu atveju reikia naujo suveržimo, sureguliavimo bei sutepimo. Laiku reguliuojami vyriai arba sutepamos kreipiančiosios leidžia baldui funkcionuoti tinkamai kur kas ilgiau.

 

2. Baldų fasadai

Reikia atsiminti, kad baldo fasadas atlieka dekoratyvinę funkciją, todėl gaminio išvaizda įprastomis sąlygomis vertinama vizualiai ne mažesniu kaip 100 cm atstumu nuo gaminio paviršiaus ir 90° kampu. maksimalus patikrinimo laikas 30 sekundžių. Jei apžiūros metu išorinės sienos paviršiaus defektų nenustatoma, išorinė siena laikoma tinkama eksploatuoti.

Apsauginę plėvelę (jei yra) rekomenduojama nuimti po to, kai baldai yra visiškai surinkti. Apsauginė plėvelė apsaugo baldus nuo subraižymo, transportavimo ir surinkimo metu. Laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) baldus neigiamai veikia tiesioginis vandens poveikis.

Orientuojantis į baldus, pagamintus iš LMDP, reikia atkreipti dėmesį į plokščių kraštus (kraštelius), nes pro juos galintis patekti vanduo gali „išpūsti“ pačias plokštes. Jei išsiliejo vanduo ar kiti skysčiai, juos reikia greitai išvalyti. Ilgai besilaikantis vanduo gali prasiskverbti pro plokštės kraštą ir deformuoti jos paviršių.
Laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) yra degios, todėl reikia vengti tiesioginių ugnies šaltinių.

Nestatykite baldų per arti židinių ar ventiliacijos angų, nes dėl to medžiaga gali deformuotis arba sugadinti baldų apdailą.

Nuvalius baldus ant paviršiaus gali likti smulkių valymo žymių. Jų matomumas priklauso nuo paviršiaus spalvos ir apšvietimo. Tai netrukdys naudoti baldo, tačiau tokios žymės lakuotiems paviršiams būdingas tiek pat, kiek automobiliams. Nepriimame jokių pretenzijų, jei ilgainiui ant baldų šios valymo žymės atsiranda.

2.1. Fasadai, pagaminti iš medžio masyvo ir padengti medžio lukštu

Visų pirma reikia atminti, kad medis yra natūrali medžiaga, auganti gamtoje. Medžio spalva ir tekstūra kiekvienai virtuvei ar baldui suteikia originalumo. Esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms mediena įgauna skirtingus atspalvius, todėl šis reiškinys laikomas visiškai normaliu. Tai tik patvirtina aukštą medžiagos kokybę.

Kaip ir kitos natūralios medžiagos, medis yra veikiamas pernelyg drėgno ar sauso oro. Nors jis nudažytas geros kokybės dažais, mediena išsiplės arba susitrauks. Virtuvė turi būti įrengta patalpoje, kurioje yra vidutinė temperatūra ir santykinė drėgmė.

Natūralaus medžio lukštu dengti medžio masyvo ir MDF fasadai jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams ir tiesioginei šviesos šaltinių šviesai. Šių šviesų poveikis keičia spalvų sodrumą (išorinėms sienoms apdoroti naudojamas lakas šiek tiek patamsina arba pašviesina išorines sienas). Atspalvio ir spalvos intensyvumo pasikeitimas dažniausiai pasireiškia fasaduose, pagamintuose iš taip vadinamų „raudonojo“ medžio rūšių. Fasadai, pagaminti panaudojant vertingų rūšių medžių šaknų lukštą, gali natūraliai senti, ant šių fasadų gali atsirasti „gyslos“. Tai yra normali medžiagos reakcija ir pretenzijų dėl šių pakitimų nepriimame.

Virtuvės baldų išorines sienas reikia valyti medienos pluošto struktūros kryptimi, nes tai leidžia geriau išvalyti išorines sienas, neužkimšant mažiausių porų plokštėse.

Specialūs tokioms medžiagoms skirti vaškai ir natūralios medienos paviršiaus priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra palmių arba parafino aliejaus.
Medžio masyvo ir lukšto išorinių sienų negalima plauti dideliu kiekiu vandens, nes ant medienos paviršiaus gali susidaryti pūslės, paviršius gali nusilupti.

Šį paviršių galima nuvalyti šluoste, suvilgyta neutraliame skysto muilo tirpale.
Nuvalius paviršių drėgna šluoste, jį reikia nedelsiant nusausinti. Per sandūras į išorinę sieną patekusi per didelė drėgmė gali sukelti mikro įtrūkimus. Neleiskite riebalams ir kitoms nešvarumų dėmėms išdžiūti ant išorinių sienų paviršių, nes šiose vietose ant medžio ar lukšto gali susidaryti neišvalomų dėmių.

Natūralaus medžio paviršių reikia saugoti nuo smūgių, mechaninių pažeidimų, aštrių daiktų poveikio. Negalima leisti, kad paviršiai trintųsi su metaliniais daiktais.

Mediniai paviršiai ir fasadai su intarpais iš natūralaus lukšto turi būti saugomi nuo bet kokių agresyvių medžiagų (skiediklių, benzino, rūgščių, acetono ir kt.) patekimo ant jų.


2.2. Dažyti ir lakuoti fasadai

Virtuvės baldų, pagamintų iš MDF plokštės, nudažytų ar nulakuotų elementų išvaizda laikui bėgant gali pakisti dėl agresyvios aplinkos (aukšta ir žema temperatūra, ilgalaikis tiesioginių saulės spindulių, garų poveikis ir t. t.) poveikio bei dėl valymo priemonių ir metodų, kuriuos naudojate šių paviršių priežiūrai.

Dažytus paviršius reikia saugoti nuo skysčių, tokių kaip skiedikliai, benzinas, rūgštys, acetonas ir kt.
Fasadų priežiūrai negalima naudoti abrazyvinių priemonių, plovimo priemonių, neskirtų dažytų paviršių priežiūrai, stipraus poveikio skiedikliai ir rūgštys, taip pat kietos kempinėlės gali negrįžtamai paveikti fasado paviršių.

Paviršių valykite minkštu audiniu ir būtinai naudokite specialiai tokiems gaminiams skirtas valymo priemones. Dažytų ir lakuotų paviršių priežiūrai naudojamos servetėlės ar skudurėliai negali turėti abrazyvinių medžiagų. Baldų lakuotų paviršių priežiūrai galima naudoti specialius poliravimo skysčius, kurie, dažniausiai, taip pat ir nuvalo paviršių. V
irtuvės baldų poliravimui negalima naudoti poliravimo skysčių, kurie neskirti kontaktui su maisto produktais. Keičiant ar papildant baldų elementus gali būti pastebimas spalvos skirtumas, tačiau tai natūralus atoveiksmis ir tai nėra laikoma nekokybišku gaminiu.

 

3. Stalviršiai ir sienų plokštės iš LMDP

Iš laminuotos MDP (medžio drožlių plokštė) pagaminti stalviršiai yra darbinis paviršius virtuvėje. Medžiaga, iš kurių jie gaminami, yra specialiai skirta trumpalaikiam kontaktui su drėgme. Tačiau stalviršių sujungimų vietos drėgmei yra neatsparios.
Kategoriškai draudžiama pažeisti apsauginį hidroizoliacinį sluoksnį ant stalviršių sujungimų ir stalviršių sujungimų. Pažeidus hidroizoliacinį sluoksnį, sujungimo vietą reikia apdoroti hermetiku silikono pagrindu.

Dėl trumpalaikio stalviršio paviršiaus kontakto su verdančiu vandeniu ar karštu maistu pats stalviršis nenukentės, tačiau tose vietose gali atsirasti dėmės. Negalima ant stalviršių dėti karštus daiktus (arbatinukus, keptuves, lygintuvus ir t. t.). Naudokite specialius termoizoliacinius padėkliukus. Dėl aukštos temperatūros poveikio gali išsilydyti ar deformuotis paviršius.

Ant stalviršio negalima atitirpinti sušaldytų maisto produktų ar ant paviršiaus ilgai laikyti labai šaltus daiktus. Dėl didelio temperatūrų kontrasto gali atsisluoksniuoti paviršius.

Ant stalviršio paviršiaus negalima doroti ar pjaustyti produktus arba per stalviršį braukti kietu daiktu. Šiems tikslams būtinai naudokite specialias pjaustymo lenteles.

Hermetiko klijai kristalizuojasi ir sukietėja per parą po stalviršio sumontavimo, todėl šį laikotarpį naudoti stalviršį draudžiama. Taip užtikrinamas patikimas stalviršio ir plautuvės sujungimas.

Laikykitės atsargumo priemonių, kai naudojate blizgančius stalviršius (pavyzdžiui, stumiant indus paviršiuje atsiradę įbrėžimai) bus pastebimi labiau nei ant matinių paviršių.
Molinių ir porcelianinių indų dugnas paprastai nėra poliruojamas. Tokį indą stumiant stalviršiu jame gali atsirasti įbrėžimai ar kiti pažeidimai. Tai netrukdo toliau naudoti stalviršio pagal paskirtį, tačiau dėl tokių pažeidimų pretenzijos nepriimamos.

 

4. Kėlimo ir stumdymo mechanizmai

Ištraukiami virtuvės baldų stalčiai negali būti perkrauti. Stalčiuose daiktų turi būti tolygiai, užtikrinant stumdomų dalių (kreipiančiųjų) vienodą apkrovą. Daiktus lentynose rekomenduojama išdėstyti, laikantis šio principo: sunkiausi daiktai – arčiau krašto (stalčiaus sienelių), lengvesni daiktai – arčiau centro.

Pagamintų iš MDP, stalčių apkrova 5 kg, metalinių stalčių (metabox) leidžiama apkrova 20 kg. Neviršyti leidžiamą lentynų (spintose, stelažuose) 10 kg apkrovą. Bendra vienos pakabinamos spintelės apkrova negali viršyti 70 kg.

Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).

 

5. Gaminiai iš stiklo

Stiklas – tai trapi medžiaga, todėl gaminiai iš stiklo gali sudužti tiek nuo dinaminio (smūgis, kritimas ir t. t.), tiek nuo statinio (per didelė lentynėlių apkrova, staigus temperatūrų pokytis) poveikio.
Baldų dureles su stiklu jose, reikia darinėti atsargiai, negalima perkrauti stiklinių lentynų.

Stiklinius paviršius reikia saugoti nuo kontakto su kietais, sunkiais daiktais.

Stiklinių elementų valymui turi būti naudojamos specialios priemonės, skirtos stiklo valymui. Negalima naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, taip pat kempinėlių, kurių darbinis paviršius yra iš metalo drožlių ar pluošto. Valant stiklines lentynėles rekomenduojama jas ištraukti iš spintelių, nes ant baldų korpuso ar fasado patekusi stiklo valymo priemonė gali pažeisti jų paviršių.

 

6. Furnitūra

Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui, baldų mechaniniai elementai (vyriai, kreipiančiosios, pakėlimo mechanizmai) turi būti sutepti ir vėl tinkamai sureguliuoti. Girgždesys, sunkiai atidaromos durelės ar ištraukiami stalčiai pirmieji signalai apie reikalaujamą apžiūrą. Jeigu pastebėjote šiuos pakitimus mechanizme, reikėtų elgtis atsargiau iki kol sutvarkysite problemą. Tam, kad visi mechanizmai tinkamai veiktų, reikia laiku pareguliuoti vyrius ir sutepti kreipiančiąsias.

Turite klausimų?